Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

1.1.1

VİZE CADDE tarafından tüm ülke vize başvurularına yönelik işlemler; İlgili konsoloslukların şartları uygun olduğu takdirde ve gerekli evrakların yolcu tarafından tamamlanıp zamanında acenteye teslim edilmesi halinde, vize ücreti ve servis bedeli karşılığında işleme konulur ve takip edilir.

1.1.2

Kurumsal üyelik niteliğinde ki başvurular; Vize Başvuru Merkezi ile Firma arasında imza altına alınan karşılıklı sözleşme ve belirlenen kurallar ile (Vize Takip Ücretleri, Ödeme Koşulları vb.) yürütülmektedir.

1.1.3

VİZE CADDE, (Kiempi Turizm) ‘in markası olup, Ülke temsilcilikleri ile Yurtdışına seyahat etmek isteyen kişiler arasında; Danışmanlık, Vize Başvuru, Vize Takip, işlemlerini yürüten aracı bir kurum niteliğindedir.

1.1.4

Vize işlemlerinin, tarafımızca yürütülmesi vize alım garantisi anlamına gelmez.

1.1.5

Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliğinden veya konsolosluk tarafından doğabilecek aksaklıklardan acentemiz sorumlu kabul edilemez.

1.1.6

Yolcunun önceki seyahatlerine ilişkin, Vize son bulma tarihinden sonra Türkiye’ye dönmesi, önceki vizelerinde ki ‘’ Duration of Stay / Kalım Süresi ‘’ nin dışına çıkması, Adli sicil kayıtları, yetersiz – eksik evrak, Politik sebepler, Mali durum vb. sebepler dolayısı ile Ülke temsilciliklerinde uygun görülmeyen başvurular neticesinde Acentemiz mesul tutulamaz.

1.1.7

Konsolosluk tarafından vizelerin verilmemesi durumunda şirketimizin yapmış olduğu zorunlu masraflar (iadesiz uçak bileti, iadesiz konaklama rezervasyonu, ön ödemeler, vize harçları ve vize servis ücreti vb.) bireysel başvurularda yolcudan, kurumsal başvurularda firmadan tamamıyla talep edilir.

1.1.8

Konsoloslukların belirlemiş olduğu vize ücretleri döviz kurlarına göre ayarlandığı için, gezi hareket tarihine kadar bu ücretlere gelebilecek herhangi bir artış vize ücretlerine yansıtılır ve ilgili kişiden talep edilir.

1.1.9

Pasaport çıkartma, temdit işlemleri, kayıp – çalıntı bildirimleri vb. tüm işlemler yolcu sorumluluğu altındadır.

1.1.10

Vize Başvurularında minimum 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Formalitelere bağlı olarak yurtdışı giriş ve çıkışlarında yolcularımızın pasaportlarını yanlarında bulundurmaları ve yurtdışı çıkışlarında, Yurtdışı Çıkış Harç’larının ödenerek, pullarının alınmış olması gerekmektedir.

1.1.11

Pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliği şirketimizi ilzam etmeyeceğinden doğması muhtemel problem ve bundan dolayı olabilecek gecikme ve iptallerden yolcularımız sorumludur.

1.1.12

Türkiye gümrük çıkış ve girişlerinde vergi borcu, askerlik, siyasi yasak vb. kanuni engellemelerden yolcunun kendisi sorumludur.