Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Vizesi Gerekli Belgeler

Lüksemburg Kısa Süreli Kalış-Turistik

Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Lüksemburg’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, seyahat acentesiyle bir tura katılma veya biletlerin ve otelin kişi tarafından karşılanmasıyla turistik amaçlarla Lüksemburg’ı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir.
Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

1- Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibare n 3 ay daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.)

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

3- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arkasına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf

4- Tüm seyahat süresini kapsayan onaylı otel rezervasyonu veya konfirmeli tur organizasyonu (il, bölge ve gezilecek yerlerin detayı), Seyahat planını gösterir belgeler.

5- Uçak / seyahat rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler

6- Başvuru sahibinin kendisi yada geçimini sağlayan kişinin hazırlayacağı iş belgeleri:

Çalışan ise:
Bağlı bulunduğu kurumdan garanti yazısı
İzin belgesi
İmza sirküleri
Ticaret odası kaydı
Resmi gazete
SGK işe giriş bildirgesi aslı ve fotokopisi
Son üç aylık maaş bordrosu aslı

Emekli ise:
Emeklilik belgesi asıl ve fotokopisi
Emekli maaş hesap cüzdanı aslı ve fotokopisi

Öğrenci ise:
Öğrenci belgesi aslı ve fotokopisi
Okuldan izin belgesi
Ebeveynlerin gelir evrakları

9- Finansal Durumu Gösterir Belgeler (seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler:
Şahsi banka hesap dökümleri, son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü, düzenli geliri gösterir belgeler: örnek; son üç ayın maaş bordroları (ya da benzeri), Masrafları kim karşılayacaksa onun gelir evrakları

10- Reşit olmayanlar için (18 yaş altı): Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği vb.) Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi (Muvaffakatname), Seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki belgeler (anne, baba, akraba gibi)

11- Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

12- Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € t eminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

13- Vize ve servis ücreti (nakit ve türk lirası olarak başvuru ofisimizde ödenecektir)

Lüksemburg Kısa Süreli Kalış-Aile / Arkadaş ziyaret için Vize

Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Lüksemburg’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, aile ferdini veya arkadaşını ziyaret eden kişiler içindir.

1- Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının foto kopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

4- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arka sına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf.

5- Uçak / seyahat rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler

6- Başvuru sahibinin kendisi yada geçimini sağlayan kişinin hazırlayacağı iş belgeleri: Çalışan ise: Bağlı bulunduğu kurumdan garanti yazısı, izin belgesi, imza sirküleri, ticaret odası kaydı, resmi gazete, SGK işe giriş bildirgesi aslı ve fotokopisi, son üç aylık maaş bordrosu aslı. Emekli ise: Emeklilik belgesi asıl ve fotokopisi, emekli maaş hesap cüzdanı aslı ve fotokopisi. Öğrenci ise: Öğrenci belgesi aslı ve fotokopisi, Okuldan izin belgesi, Ebeveynlerin gelir evrakları

7- Aile bağlarının olduğuna dair belge (Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği)

8- Sponsor ve/veya konaklamaya ilişkin belge

9- Reşit olmayanlar için (18 yaş altı): Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği vb.) Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi (Muvaffakatname), Seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki belgeler (anne, baba, akraba gibi)

10- Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

11- Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € t eminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

12- Vize ve servis ücreti

Lüksemburg Kısa Süreli Kalış-Ticari

Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Lüksemburg’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, ticari amaçlarla (sözleşme imzalamak, iş toplantısına katılmak vs.) Lüksemburg’ı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir ancak mesleki bir faaliyet göstermeye (çalışmak) izin vermemektedir.
Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

1- Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri , geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

4- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arkasına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf.

5- Ulusal mevzuata uygun davetiye ve/veya teminat.

6- Türkiye’deki şirketten antetli kâğıda vize başvuru yazısı. (başvuru sahibinin kurum içi görevi, süre ve gerekçe bildirilecek ayrıca seyahat masrafların kime ait olduğu bildirilecek, uçak, otel.)

7- Mesleki Belgeler: İmza sirküsü/ beyanname, Oda sicil kaydı, Vergi levhası, Ticari sicil gazete

8- SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü

9 -Son 3 aylık maaş bordrosu

11- Otel ve gidiş dönüş uçak bilet rezervasyonu

12- Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

13- Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

14- Vize ve servis ücreti (nakit ve türk lirası olarak başvuru ofisimizde ödenecektir)

Lüksemburg Kısa Süreli Kalış-Tır Şoförü

Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Lüksemburg’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, tırla Schengen bölgesine girmek ve / veya schengen bölgesinden geçmek amaçıyla yapılan Schengen vizesi. Bu vize Türkiye’de kayıtlı araçlar ile Lüksemburg’a uluslararası kargo ve yolcu taşımacılığı hizmetleri veren sürücüler içindir.
Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

1- Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibare n 3 ay daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

4- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arkasına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf.

5- AB’deki bir şirketten davet mektubu ya da iş ortaklığı belgesi.

6- Türkiye’deki şirketten antetli kâğıda vize başvuru yazısı. (başvuru sahibinin kurum içi görevi, süre ve gerekçe bildirilecek ayrıca seyahat masrafların kime ait olduğu bildirilecek, uçak, otel)

7- Mesleki Belgeler: İmza sirküsü/ beyanname, Oda sicil kaydı, Vergi levhası, Ticari sicil gazette, SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü, Son 3 aylık maaş bordrosu

8- Şirket sürücülerinin listesi

9- Şirketin üyesi olması halinde UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) tarafından verilen teminat yazısı aslı ve fotokopisi

10- CMR belgesinin aslı ve fotokopisi

11- C2 belgesi (ihracat izni) aslı ve fotokopisi

12- Geçerlilik tarihi bitmemiş uluslararası sürücü belgesi

13- Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € t eminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası

14- Vize ve servis ücreti (nakit ve türk lirası olarak başvuru ofisimizde ödenecektir)

Lüksemburg Kısa Süreli Kalış-Kültürel, Sportif, Konferans Amaçlı

Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Lüksemburg’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, Kültürel, Sportif ya da Konferans etkinlikler vs. amacıyla Lüksemburg’ı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir.
Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

1- Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının foto kopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

4- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arka sına isim soyisim yazılması gerekiyor.

5- Otel ve gidiş dönüş uçak rezervasyonları -Hotel reservation, air ticket reservation

6- Kültürel etkinlik veya konferanslara katılım amacıyla:
Etkinliği düzenleyen firma tarafından gönderilen davetiye veya kültürel hizmet sağlayıcısı ile imzalanan sözleşme veya yaratı cı bir eser için gönderilen davetiye. Spor etkinlikleri amacıyla: – spor kulübü / spor federasyonu tarafından gönderilen ve spor etkinliğine katılımı teyit eden davetiye veya akreditasyon belgesi. – gönderen spor kulübü veya spor federasyondan alınmış sporcu lisansı.

7- Başvuru sahibinin kendisi yada geçimini sağlayan kişinin hazırlayacağı iş belgeleri çalışan ise, -Bağlı bulunduğu kurumdan garanti yazısı
İzin belgesi
İmza sirküleri
Ticaret odası kaydı
Resmi gazete
SGK işe giriş bildirgesi aslı ve fotokopisi

8- Finansal Durumu Gösterir Belgeler (seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler): tüm masrafları karşılamaya yetecek yeterli miktarda para bulunan bir banka hesap dökümü. Masrafları kim karşılayacaksa onun gelir evrakları.

9- Reşit olmayanlar için (18 yaş altı): Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği vb.) Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi (Muvaffakatname), Seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki belgeler (anne, baba, akraba gibi).

10- Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

11- Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

12- Vize ve servis ücreti

Lüksemburg Uzun Süreli Kalış-Öğrenci

Bu vize yabancı uyrukluların Lüksemburg Büyük Dukalığı’nda 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bu vize, eğitim kurumlarınca Üniversite Öğrencileri, Master veya Doktora kabul edilmiş kişilerin formal eğitim almalarını sağlar.
Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

1- Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve vize başvurusu tarihinden itibaren 1 yıl daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının foto kopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

3- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arka sına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf

4- Gidiş uçak rezervasyonları (varsa)

5- Finansal Durumu Gösterir Belgeler (seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler): tüm masrafları karşılamaya yetecek yeterli miktarda para bulunan bir banka hesap dökümü. Masrafları kim karşılayacaksa onun gelir evrakları.

6- Mali destek taahhütnamesi

7- Sağlık raporu, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi

8- Adli sicil belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili ve photokopisi

9- Doğum belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve aposti li

10- Lüksemburg’taki eğitim kurumundan, eğitim alacağınız branşı da belirtir kabul mektubu (orjinal ve fotokopisi)/

11- Diploma, orijinal ve fotokopisi (varsa)

12- Reşit olmayanlar için (18 yaş altı): Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği vb.) Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi (Muvaffakatname), Seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki belgeler (anne, baba, akraba gibi).

13- Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

14- Acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası

15- Vize ve servis

Lüksemburg Uzun Süreli Kalış-Stajyer

Bu vize yabancı uyrukluların Lüksemburg Büyük Dukalığı’nda 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bu vize, Lüksemburg Büyük Dukalığı’nda staj yapma amaçlı gelemk istiyorsanız burada Staj amaçlı vize için gerekli dökümanları ve açıklamaları bulabilirsiniz.

1- Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve vize başvurusu tarihinden itibaren 1 yıl daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının foto kopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

3- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arka sına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf

4- Gidiş uçak rezervasyonları (varsa)

5- Finansal Durumu Gösterir Belgeler (seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler): tüm masrafları karşılamaya yetecek yeterli miktarda para bulunan bir banka hesap dökümü. Masrafları kim karşılayacaksa onun gelir evrakları

6- Mali destek taahhütnamesi

7- Sağlık raporu, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi

8- Adli sicil belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili ve photokopisi

9 -Doğum belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili

10- Lüksemburg’taki eğitim kurumundan, eğitim alacağınız branşı da belirtir kabul mektubu (orjinal ve fotokopisi

11- Başvuru sahibinin kendisi yada geçimini sağlayan kişinin hazırlayacağı iş belgeleri:

Çalışan ise:
Bağlı bulunduğu kurumdan garanti yazısı
İzin belgesi
İmza sirküleri
Ticaret odası kaydı
Resmi gazete
SGK işe giriş bildirgesi aslı ve fotokopisi
Son üç aylık maaş bordrosu aslı
Öğrenci ise:
Öğrenci belgesi aslı ve fotokopisi
Okuldan izin belgesi

12- Reşit olmayanlar için (18 yaş altı): Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği vb.) Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi (Muvaffakatname), Seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki belgeler (anne, baba, akraba gibi).

13- Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

14- Acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

15- Vize ve servis ücreti.

Lüksemburg Uzun Süreli Kalış-Gönüllüler

Bu vize yabancı uyrukluların Lüksemburg Büyük Dukalığı’nda 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bu vize, Lüksemburg Büyük Dukalığı’nda gönüller yapma amaçlı gelmek istiyorsanız burada Gönül amaçlı vize için gerekli dökümanları ve açıklamaları bulabilirsiniz.

1- Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve vize başvurusu tarihinden itibaren 1 yıl daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının foto kopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.)

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

3- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arka sına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf.

4- Gidiş uçak rezervasyonları (varsa)

5- Finansal Durumu Gösterir Belgeler (seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler): tüm masrafları karşılamaya yetecek yeterli miktarda para bulunan bir banka hesap dökümü. Masrafları kim karşılayacaksa onun gelir evrakları.

6- Program kabul belgesi, programnin amacı ve süreci – Program sözleşmesi

7- Sağlık raporu, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi

8- Adli sicil belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili ve photokopisi

9- Doğum belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili

11- Mali destek taahhütnamesi

12- Başvuru sahibinin kendisi yada geçimini sağlayan kişinin hazırlayacağı iş belgeleri:

Öğrenci ise:
Öğrenci belgesi aslı ve fotokopisi;
Okuldan izin belgesi

13- Reşit olmayanlar için (18 yaş altı): Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği vb.) Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi (Muvaffakatname), Seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki belgeler (anne, baba, akraba gibi).

14- Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

15- Acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

16- Vize ve servis ücreti.

Lüksemburg Uzun Süreli Kalış-Çalışma İzni

Bu vize yabancı uyrukluların Lüksemburg Büyük Dukalığı’nda 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bu vize Lüksemburg Büyük Dukalığı’nda çalışmak isteyen kişilerin yetkili yerel kurumlardan önceden alınacak çalışma izni almasını sağlar.

1- Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve vize başvurusu tarihinden itibaren 1 yıl daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının foto kopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

3- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arka sına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf.

4- Gidiş uçak rezervasyonları (varsa)

5- İş akdi (orijinal ve fotokopi )

6- Sağlık raporu, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi

7- Adli sicil belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili ve photokopisi

8- Doğum belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili

9- Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

10- Acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

11- Vize ve servis ücreti.

Lüksemburg Uzun Süreli Kalış-Araştırmacılar

Bu vize yabancı uyrukluların Lüksemburg Büyük Dukalığı’nda 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bu vize Lüksemburg Büyük Dukalığı’nda araştırma isteyen kişilerin yetkili yerle kurumlardan önceden alınacak çalışma izni almasını sağlar.

1- Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve vize başvurusu tarihinden itibaren 1 yıl daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının foto kopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir.

3- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arka sına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf.

4- Gidiş uçak rezervasyonları (varsa)

5- Finansal Durumu Gösterir Belgeler (seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler): tüm masrafları karşılamaya yetecek yeterli miktarda para bulunan bir banka hesap dökümü. Masrafları kim karşılayacaksa onun gelir evrakları.

6- Mali destek taahhütnamesi

7- Sağlık raporu, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi

8- Adli sicil belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili ve photokopisi

9- Doğum belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili

10- Araştırma projesi belgesi, araştırmanın amacı ve süreci, program/proje, maaş detayları gerekmektedir.

11- Mali destek taahhütnamesi

12- Başvuru sahibinin kendisi yada geçimini sağlayan kişinin hazırlayacağı iş belgeleri / Professional supporting documentation:

Çalışan ise:
Bağlı bulunduğu kurumdan garanti yazısı
İzin belgesi
İmza sirküleri
Ticaret odası kaydı
Resmi gazete
SGK işe giriş bildirgesi aslı ve fotokopisi
Son üç aylık maaş bordrosu aslı

Öğrenci ise:
Öğrenci belgesi aslı ve fotokopisi;
Okuldan izin belgesi

13- Reşit olmayanlar için (18 yaş altı): Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği vb.) Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi (Muvaffakatname), Seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki belgeler (anne, baba, akraba gibi). –

14- Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

15- Acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası

16- Vize ve servis ücreti.

Lüksemburg Uzun Süreli Kalış-Aile Birleşimi

Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

1- Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve vize başvurusu tarihindenitibaren 1 yıl daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının foto kopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

3- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arka sına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf

4- Gidiş uçak rezervasyonları (varsa

5- Evlilik cüzdanı (orijinal ve fotokopi), basvuran cocuk ise dogum kayit ornegi

6- Sağlık raporu, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi

7- Adli sicil belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili ve fotokopisi

8- Doğum belgesi, ingilizce ya da fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili

9 -Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

10- Acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

11- Vize ve servis ücreti

Yararlı Bilgiler

Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği

Adres: Reşit Galip caddesi no: 70/2 GOP 06700 Ankara / Türkiye

Tel: +90 (312) 459 14 00

Fax: +90 (312) 436 50 55

Email: ankara.amb@mae.etat.lu

Gerekli Belgeler

Aşağıdaki listeyi dikkatlice okuyup başvurunuzun sorunsuz bir şekilde yürütülebilmesi için belgeleri eksiksiz olarak başvuru sırasında yanınızda bulundurunuz.

Profesyonel Vize danışmanlarımız ile görüşerek ilgili tüm süreci öğrenebilir!

Vize Başvuru Sürecinizi Hızlı Bir Şekilde Başlatabilirsiniz